RECENZE: Russell Blake, JET – Zrada

Článek od: Redakce - 08.07.2016

Článek od: Pavel Diviš

Prdelka je zpátky! Bývalá elitní vražedkyně Mossadu, Jet, přežila do druhého dílu a náležitě to oslavila gejzíry krve a mozkomíšního moku. A já se přiznám, že jsem se na pokračování opravdu těšil. Po zahřátí laskavého čtenáře citlivým úvodem, kde jsou jen dva mrtví a z toho pouze jeden skoná brutální smrtí nabodnut na hroty naostřených bambusů, se kniha rozjede z nuly na sto jako Ferrari. Vlastně kecám. Na nule nebyla nikdy.

Jet hned na začátku unese svojí dceru Hannah, aby ji o tři stránky dál unesli zase jí. Protože to by měla moc snadné, že? A dostane na výběr: buď pro CIA zavraždí nepolapitelného bílého démona z džungle, nebo o dítě navždy přijde. Naše kočka má svojí hrdost, takže než na zakázku finálně kývne, odnese to zase pár krkavic a šourků. Je to prostě její image. Ale nakonec do letadla přeci jen usedne. Místo přistání: mezinárodní letiště Suvarnabhumi, Bangkok.

Blake další část románu zasadil do nejnebezpečnější části světa zvané „Zlatý trojúhelník“. Do neprostupných hor a džunglí jihovýchodní Asie na hranicích Myanmaru, Laosu a Thajska. Na území nikoho, kam se armáda neodvažuje a kde vládnou drogové kartely. Zeleným peklem se tam prodírají pašeráci drog, otrokáři, dravé šelmy, komáři, jedovatí hadi, paraziti a pavouci, a pokud mají smůlu, tak narazí na Jet, která se plíží proti nim ozbrojena lukem a je pěkně nasr… naštvaná.

Blake ví, co máme my, úchyláčci, rádi. Prvním dílem si nás ještě oťukával, ale teď už vyložil karty na stůl a přiznal se, že patří taky k nám. Ubral trochu střílení a přidal katany a jiné libůstky působící na tělech protivníků nevratné změny. A namíchal nám neředěný koktejl složený ze sexu, drog, džungle, opuštěných klášterů, mozků prošpikovaných šípy a usekaných hlav podávaný v exotickém baru překrásnou dominou ve vypasovaných legínách. Na své si navíc přijdou vyznavači konspiračních teorií. Ano, světový obchod s drogami opravdu řídí americká CIA! Alespoň v téhle knize.

Závislák na počítačových hrách (což já ale nejsem!) by Jet: Zradu nazval „questovkou“ – vedlejším úkolem, který má hlavní postavě pomoci posbírat nějaká ta „ixpéčka“ a posunout jí na vyšší level. Je totiž jasné, že mlýnkem na maso v lesích Myanmaru to neskončilo a jízda bude pokračovat. A to je dobře!

Miluju tě, Jet! Vrať se!

 

P.S: Měl bych se do teho Bangkoku taky podívat. Navštívit nějaké ty památky…

Mohlo by vás zajímat: Recenze na první díl

 

Russel Blake, JET – Zrada

Nakladatel: FANTOM Print, Mystery Press

Obálka: Michael Schubrt / Lucifer-Verlag

Překlad: Helena Dvořáková

Redakce: Kateřina Teodosijevová

Počet stran: 304

Provedení: brožovaná

Rozměry:145x205

Cena: 289 Kč

Přidat komentář