VYŠLO: Vyšlé knihy od 11. do 26. května 2010

Článek od: Jan Pechanec - 26.05.2010

horor

Vyvolená
/Chosen/
Cast, P. C. - Cast, Kristin

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překladatel: Jana Kunová
Obálka: Viera Fabianová
Redakce: Iveta Poláčková, Martina Bekešová, David Dvořák
Rok vydání: 2010
Počet stran: 272
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Učednice velekněžky Zoey Redbirdová má spoustu problémů. Zaprvé si myslí, že narozeniny a Vánoce by se neměly míchat dohromady, i když se oslavenec narodil čtyřiadvacátého prosince. Zadruhé se zapletla se třemi kluky naráz. Zatřetí si začíná až podezřele rozumět s nejotravnější holkou na škole, kterou její ostatní kamarádi nemůžou ani cítit. Nejvíc ji však trápí, co se děje s její nejlepší přítelkyní. Stevie Rae možná vstala z mrtvých, ale změnila se - tak moc, že už pro ni nejspíš neexistuje cesta zpět. Jenomže tomu Zoey prostě nechce věřit, a proto začíná zoufale spřádat plány na její záchranu. Všechno ovšem musí stranou, když Školou noci otřese hrůzná vražda...
V třetím díle série Škola noci sledujeme další trable budoucí upírky Zoey Redbirdové, kterou - podobně jako v předchozích částech, Označené a Zrazené - ani báječné nadpřirozené schopnosti neuchrání před bolestnými omyly a průšvihy dospívání.

cena 299.00 Kč


Krev elfů Letopisy Hohlbein Wolfgangfantasy

Letopisy elfů: Krev elfů
/Die Chroniken der Elfen: Elfenblut/
Hohlbein, Wolfgang

Nakladatel: Plejáda publishing
Překladatel: Zuzana Schönová
Obálka: Martin Zhouf
Redakce: Jan Novotný, Martin Zhouf
Rok vydání: 2010
Počet stran: 536
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Mladá žena z chudinských čtvrtí Ria de Janeiro, prastará legenda, cesta časem do zapadlého, zimního světa - elfí epos Wolfganga Holbeina vrhá úplně nové světlo na patrně nanejvýš fascinující postavy fantasy.
Pia je dítě ulice. Vyrostla v chudinských čtvrtích Ria de Janeiro, proto zná denní boj o přežití a plánuje větší ránu, aby přišla k penězům. Přitom se skoro nic nedaří a víc než to: Pia je náhle katapultována do zimního středověkého světa. Zmatený obraz se skládá jen pomalu v záhadný rébus: Pia přistála v Bělolese. Kdysi tu panovala válka mezi elfy a lidmi, která skončila zmizením elfů a proroctvím. Princezna Gaylen se vrátí a s ní síla starého elfího kouzla.
Proroctví, které pro Piu všechno změní, neboť nakonec je to ona, kterou v Bělolese nazývají prostě jen "Gaylen"...

cena 399.00 Kč


Linie krve Krevní pouta Tanya Huffováhoror

Linie krve
/Blood Lines/
Huff, Tanya

Nakladatel: Brokilon
Překladatel: Pavel Musiol
Obálka: Lukáš Tuma
Redakce: Robert Pilch, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 312
Rozměr: 115 x 180
Provedení: hardback

Začalo to sny o oslňujícím slunci, které byly pro Henryho Fitzroye  tou nejstrašlivější z nočních můr...
Upír s halucinacemi - dokonce i když s ním spíte - ještě pro soukromého detektiva není důvod nechat být všechno ostatní a spěchat na pomoc. Alespoň si to Vicki Nelsonová tehdy myslela.
Toronto. Vicki pracuje na případu zločinu v egyptologickém oddělení místního muzea. Záhadu dvojnásobné vraždy nikdo - jak se zdá - nedokáže a snad ani nechce objasnit. Vicki začíná mít podezření, že si tady někdo pohrává s lidskými myšlenkami. A teprve tehdy zjistí, že Henryho sny vůbec nejsou bezvýznamné...

cena 248.00 Kč


Terminátor 2 Omnibuskomiks

Terminátor 2
/Terminator 2/
Smith, Toren - Warren, Adam - Warner, Chris - ...

Nakladatel: BB art, Crew
Překladatel: Pavel Švanda
Obálka: Simon Bisley
Redakce: Mirka Pelnářová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 376
Rozměr: 160 x 235
Provedení: hardback

Terminátoři nepotřebují spát. Nepotřebují ani jídlo nebo vodu. Nepotřebují světlo, nevadí jim tma a žár pouště nezbrzdí jejich nelítostný pochod. Kulky je nezraní, meč neprobodne. Nemůžete je prosit o milost a apelovat na jejich lidskost - žádnou nemají. Jsou to jen stroje, vyslané z budoucnosti, aby zlikvidovali všechny, kteří by jim mohli zabránit v ovládnutí světa. Ale to, co člověk stvořil, dokáže i zničit. A válka o budoucnost začíná už dnes.

cena 899.00 Kč


Mourrison Hrdina bez bázně a hany Fibrichkomiks

Mourrison 2
Fibrich, Lukáš

Nakladatel: BB art, ABC
Obálka: Lukáš Fibrich
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 144
Rozměr: 210 x 150
Provedení: hardback

Kocour Mourrison, hrdina komiksů z časopisu ABC, Vám přináší druhý svazek svých nejlepších příběhů. Známý kočičí sympaťák opět přemítá o světě, řeší trable s kočkami a užívá si života.

cena 249.00 Kč


Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrisonfantasy

Mrtvá čarodějka přichází
/Dead Witch Walking/
Harrison, Kim

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Kateřina Niklová
Obálka: Dorothea Bylica
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 304
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

V románu Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison představuje alternativní Zemi, v níž je lidstvo zdecimované virovou epidemií. To umožní vystoupit z odvěké ilegality inderlanďanům, nadpřirozeným bytostem typu upírů, vlkodlaků, skřítků a dalších. Lidé jsou v menšině, proto se s těmito bytostmi musí naučit koexistovat, což s sebou nese mnohé problémy.
Hlavní hrdinka příběhu, mladá čarodějka Rachel Morganová, pracuje jako vyšetřovatelka Inderlandské bezpečnostní agentury (IBA), jejímž úkolem je potírání zločinů spáchaných inderlanďany. I když má výsledky, je svými nadřízenými přehlížena a dostává jen podřadné případy. Proto není se svou prací příliš spokojená a uvažuje o odchodu z agentury. Jenže v IBA zaměstnanci výpovědí nedávají... Rachel to přesto zkusí a spolu s upírkou Ivy a skřítkem Jenksem založí vlastní soukromou agenturu. To však IBA odmítá tolerovat a na čarodějčinu hlavu je vypsaná odměna. Z Rachel se stává živý terč a její šance na přežití jsou minimální. Je z ní vlastně mrtvá čarodějka...

cena 249.00 Kč


Osvícení Stephen Kinghoror
- nové vydání -

Osvícení
/The Shining/
King, Stephen

Nakladatel: Beta
Překladatel: Ivan Němeček
Obálka: Michal Kuba
Redakce: Helena Šebestová, Jiří Zahradnický
Rok vydání: 2010
Počet stran: 488
Rozměr: 120 x 185
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Hotel Overlook je považován za nejkrásněji položené horské letovisko na světě, ale nový zimní správce Jack Torrance, jeho žena Wendy a jejich pětiletý syn Danny v něm spatřovali víc než jeho krásu. Jack viděl v Overlooku příležitost, zoufalý způsob, jak uniknout životní smůle a zoufalství, Wendy zase kýženou samotu, která by mohla být poslední příležitostí k zachování narušené rodiny a Danny? Danny, požehnaný i prokletý náhlým osvícením, darem předvídavosti, viděl věci, které přesahovaly chápání malého kluka. Ve sto deseti prázdných pokojích Overlooku viděl skryté zlo, které číhalo jen na ně...

cena 269.00 Kč


Apokalypsa Jaroslav Poláksci-fi

Agent JFK 23: Apokalypsa
Polák, Jaroslav A. -

Nakladatel: Triton, E. F.
Obálka: Tomáš Jedno
Redakce: Milena Matějková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 200
Rozměr: 125 x 185
Provedení: paperback

Na tom, že jeden z paralelních světů díky rychle narůstající vnitřní nestabilitě nevyhnutelně spěje ke svému konci - k naprostému zhroucení reality, by nebylo nic výjimečného, kdyby ovšem špičky Agentury nezjistily, že jejich úhlavní nepřítel X-Hawk chystá vpravdě husarský kousek: unést odtud samotného Antikrista, a využít jej ke svým temným záměrům. Do tajné operace v apokalyptickém světě jsou vysláni JFK (inkognito), komtesa Andrea de Villefort a mág Baltazar dos Santos. Jejich prvořadým úkolem je zabránit únosu Antikrista za každou cenu - a cena, kterou zaplatí za to, že budou muset ve vyšším zájmu vstoupit do služeb démonického diktátora, bude vysoká.

cena 149.00 Kč


Hromoklín E. E. Knighthoror

Hromoklín
/Tale of the Thunderbolt/
Knight, E. E.

Nakladatel: Triton
Překladatel: Jana a Jan 'Jam' Oščádalovi
Obálka: Jan Doležálek
Redakce: Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 296
Rozměr: 125 x 200
Provedení: paperback

Je čtyřicátý osmý rok Karského zřízení. Karané, legendární upíři, posedlí zvrácenou touhou po krvi, nastolili na Zemi tyranii - zdecimované lidstvo tak přežívá pouze z rozmaru krutých vládců.
Hnutí odporu se však pokouší získat planetu zpět. David Valentin, příslušník kasty elitních agentů, se v nepřátelské uniformě nachází na palubě Hromoklínu, starého dělového člunu, aby přivezl dávno zapomenutou zbraň, která by mohla Rozparovače porazit. Nový úkol Davida zavede na karibské ostrovy, kde společně s korzáry a partyzány bojuje s Karany, Rozparovači a renegáty.
Návrat domů je však trpčí než vše, co doposud zažil.

cena 298.00 Kč


Muminek 3 Janssonovékomiks

Muminek 3
/Moomin/
Jansson, Tove

Nakladatel: Argo
Překladatel: Libuše Trávníčková, Luboš Trávníček
Obálka: Tove Jansson
Redakce: Eva Slámová, Milan Dorazil
Rok vydání: 2010
Počet stran: 108
Rozměr: 215 x 300
Provedení: hardback

Ve třetím dílu chystané pentalogie se nám postavičky z muminího údolí představí tentokrát v dalších pěti příbězích: o čerstvosti nové lásky a rutině staré lásky, když se Muminek zamiluje; o změnách klimatu, když se muminí údolí promění v džungli; o návštěvnících z vesmíru v kapitole Muminek a Marťani; o kulturním turismu s Muminky u moře; a o společenském životě v údolí Muminků. Mottem tohoto svazku je: Žádný spisovatel se nemůže zatěžovat prkotinami, jako jsou praktické drobnosti.

cena 398.00 Kč


Stephenie Meyerová autorka ságy stmíváníkomiks

Autorka Ságy Stmívání: Stephenie Meyerová
/Female Force: Stephenie Meyer/
Burton, Ryan - MacNeil, Dave - Swan, Kirsty - ...

Nakladatel: Albatros Media - CooBoo
Překladatel: Karolína Horynová
Obálka: -
Redakce: Tereza Pecáková, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2010
Počet stran: 40
Rozměr: 170 x 260
Provedení: paperback

Životopis Stephenie Meyerové je skoro jako pohádka o tom, jak se ze snu stal knižní bestseller následovaný sérií neméně populárních filmů. Sága Stmívání strhla a pohltila miliony čtenářů na celém světě!
Chcete vědět, jaké peripetie potkaly Stephenie Meyerovou, když psala první řádky o lásce mladé dívky a nádherného upíra?
Jaké měla dětství?
A jak vypadá městečko Forks, kde se celý příběh odehrává? Pak komiks, který držíte v rukou, je pro vás to pravé! A navíc vaším průvodcem bude - pěkně stylově - krvelačný upír...

cena 119.00 Kč


Tetovaný Peter V. Brettfantasy

Tetovaný
/The Warded Man/
Brett, Peter V.

Nakladatel: Triton
Překladatel: Mirka Polová
Obálka: Larry Rostant
Redakce: Petr Mušálek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 456
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci - démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými chranami - mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká.
Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá.
Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné - vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti.
Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci.
Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě - a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní.
Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit...
Společně budou čelit noci.

cena 399.00 Kč


Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank CD audio 
Kaiser King4 audio CD

Čtyři roční doby: Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank
/Rita Hayworth and Shawshank Redemption/
King, Stephen - Kaiser, Oldřich

Nakladatel: Tympanum
Překladatel: Ivan Němeček
Obálka: Ondřej Fučík
Redakce: Dimitrij Dudík
Rok vydání: 2010
Počet stran: 0
Rozměr: 125 x 140

Andy Dufresne je mladý úspěšný bankéř. Jeho život se drasticky změní poté, co je křivě obviněn a usvědčen z vraždy svojí ženy a jejího milence. A tak putuje na dva doživotní tresty do věznice Shawshank. První léta svého života ve věznici musí Andy snášet příkoří ze strany dozorců a některých vězňů. Díky své bankéřské kariéře a znalostem účetnictví a daní upoutá pozornost dozorců a poté i vedení věznice. A pak je zatažený do praní špinavých peněz ředitele Sama Nortona... Celou tu dobu ale nemyslí na nic jiného než na útěk.

cena 399.00 Kč


Zakletý kouzelník Čarodějnice školou povinné Jill 
Murphyováfantasy

Čarodějnice školou povinné III: Zakletý kouzelník
/A Bad Spell for Worst Witch/
Murphy, Jill

Nakladatel: Nakladatelství XYZ
Překladatel: Tomáš Bíla
Obálka: Jill Murphy
Redakce: Šárka Kociánová, Pavel Dvořák
Rok vydání: 2010
Počet stran: 144
Rozměr: 135 x 195
Provedení: hardback

Nové ztřeštěné kousky a neuvěřitelné příhody copaté Mildred a jejích přátel, kteří nastupují do druhého ročníku. Ačkoli se snaží, aby se tentokrát velkým obloukem vyhnula všem malérům, hned první den se dostane do křížku s Ethel Svatouškovou a ta ji jednoho dne ze msty promění v žábu. Jill Murphyová příběh nejen napsala, ale i ilustrovala výstižnými a zábavnými obrázky.

cena 169.00 Kč


Malý vetřelec Sarah Watersováhoror

Malý vetřelec
/The Little Stranger/
Waters, Sarah

Nakladatel: Argo
Překladatel: Barbora Punge Puchalská
Obálka: Pavel Růt
Redakce: Eva Slámová, Milan Dorazil
Rok vydání: 2010
Počet stran: 512
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Po dvou románech z viktoriánské Anglie: Zlodějce a Špičkou jazyka, se současná nejúspěšnější britská spisovatelka kvalitní beletrie představí v jiné době, jiném prostředí i jiném druhu vztahů. Malý vetřelec je zasazený do doby po druhé světové válce, na anglický venkov - do dříve opuletního, nyní chátrajícího sídla, a jeho středobodem je tentokrát heterosexuální vztah. Sídlo je přes dvě stě let domovem zámožné rodiny Ayresových: syn Roddy, který se vrátil z války, se pokouší v rychle se měnící době majetek spravovat, jeho matka usiluje o zachování dekoru, obyčejů a starého pořádku a jeho sestra Caroline, která se vůbec nehodí do role příslušnice vyšší třídy, na sebe bere úkoly, jež dříve plnilo početné služebnictvo, a v holinkách pracuje na zahradě. Do rodiny zcela zásadně zasáhne lékař z blízkého městečka, dr. Faraday, který jako chudý kluk kdysi dům navštívil při jakési dobročinné akci pro chudinu. Celý román má svoji druhou, velice temnou stránku, díky které se zatím poslední román Watersové může směle řadit mezi nejlepší díla duchařské literatury.

cena 398.00 Kč


Na břehu Styxu Peinkoferfantasy

Na břehu Styxu
/Am Ufer des Styx/
Peinkofer, Michael

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překladatel: Jana Pecharová
Obálka: Miloslav Disman
Redakce: Ivana Parkmanová, Martina Adlová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 424
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Tajná organizace, s níž se lady Sarah utkala už ve dvou předchozích dílech, chce získat živou vodu a rozhodne se pro svůj cíl mladou archeoložku znovu zneužít. Jestliže si Sarah dříve neuvědomovala, že je manipulována, teď to ví zcela přesně, ale pokud chce zachránit svého milovaného Kamala, který leží v kómatu, nezbývá jí než se zdánlivě podřídit a bedlivě sledovat stopy a návnady, které jí zločinecká organizace připravuje.
Spolu se svým věrným přítelem Hingisem se proto vydává na novou dobrodružnou, nebezpečnou cestu, která ji zavede nejdřív do Prahy a odtud Orient Expresem do Řecka, až k samotnému prameni života...

cena 279.00 Kč


Penis pravdy 2012 Gőblfantasy

Penis pravdy 2012
Göbl, Pavel

Nakladatel: Dauphin
Obálka: Jan Horáček
Redakce: Petr Šimák
Rok vydání: 2010
Počet stran: 240
Rozměr: 120 x 200
Provedení: paperback

Penis pravdy je příběhem dvou mužů a jedné ženy. Všichni tři se živí námezdní prací, tudíž něčím, co lze vydržet jen po dobu jednoho lidského života. Naši hrdinové však mají smůlu, neboť příběh novely se odehrává na motivy pohádky Dařbuján a Pandrhola, situované do dnešních časů. Takže se, jak všichni víme, ocitají tváří v tvář hrozící nesmrtelnosti. A to je to poslední, oč by stáli. Řečeno slovy jednoho z nich: "Taky život, jaky je naš, se da vydržet maximalně do smrti, dyl ne!"
Vydají se tedy na pátrání po ztracené smrti, aby vše navrátili do starých dobrých, dočasných kolejí. Během této odysey nezažijí žádné výraznější dobrodružství, vyjma politicky nekorektního výletu do Rozprávkové krajiny. Tam potkají kouzelné artefakty, které jim nakonec pomůžou nalézt cestu k vytoužené smrtelnosti.
Tato kniha však není uměleckým dílem a každý, kdo ji bude číst, by se za to měl stydět.

cena 248.00 Kč


Simonův kocour chlupatý postrach okolí Tofieldkomiks

Simonův kocour
/Simon's Cat/
Tofield, Simon

Nakladatel: Paseka
Obálka: Simon Tofield
Redakce: Stanislav Škoda, Petr Čížek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 228
Rozměr: 215 x 165
Provedení: hardback

Stripy Simona Tofielda se staly v nejrůznějších médiích od internetu po deníky takřka kultovními. Krátké animované skeče jsou velmi populární i na YouTube. Simonův líný a zlomyslný kocour v nich dělá svému majiteli nejrůznější naschvály, stejně jako dalším zvířátkům, které žijí u nich na zahradě a v okolí domku. Občas je za to po zásluze potrestán, většinou ale vychází ze svých kočkovin jako vítěz.

cena 229.00 Kč


Přes tvář světa Russell Kirkpatrickfantasy

Přes tvář světa
/Across the Face of the World/
Kirkpatrick, Russell

Nakladatel: Laser-books
Překladatel: Naďa Pažoutová
Obálka: Greg Bridges
Redakce: Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 448
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Z malé, sněhem zaváté vesnice vyrazí čtveřice mužů a jedna dívka na nebezpečnou výpravu do boje se samotnou temnotou, na cestu za vyplněním proroctví a změnou historie světa.
Po dva tisíce let plánoval nesmrtelný Ničitel, Pán Bhrudwa, svou pomstu - jak na lidech, tak na Nejvyšším... Mahnum unikl z jeho vězení se znalostmi těchto plánů. Po dlouhém pronásledování Pány strachu dorazí domů, do malé vesnice Loulea. Zde je dostižen a i se svou ženou zajat a odvlečen.
Jeho synové Leith a Hal se s malou skupinou vesničanů vydávají po stopách únosců, chtějí rodiče osvobodit a varovat zemi před blížící se válkou. Ne všichni z jejich Družiny jsou však přesvědčeni, že tak malý počet, třebaže odhodlaných lidí, může změnit běh světa. Nadcházející události prověří jejich charaktery a poodhalí záměry Nejvyššího...
Román Přes tvář světa je pozoruhodným vypravěčským výkonem - úchvatná epická fantasy napsaná novým talentem.

cena 345.00 Kč


Vzkříšení Steve Altenhoror

Vzkříšení
/Resurrection/
Alten, Steve

Nakladatel: BB art
Překladatel: Jaroslav Žerávek
Obálka: Jan Matoška
Redakce: Zuzana Pokorná, Jan Řehoř
Rok vydání: 2010
Počet stran: 448
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Co se s námi stane po smrti?
Existuje skutečně posmrtný život?
Máme duši?
Existuje Bůh?
Pro Michaela Gabriela leží odpovědi na tyto otázky v jiné dimenzi, v oblasti věčnosti, kde neexistuje čas, pouze čirá životní síla… čirá existence.
A v naší současnosti, přesně jak bylo předpovězeno v pět set let starém mayském kodexu Popol Vuh, se narodí dva chlapci – Michaelovi synové. Bělovlasý Jacob s azurově modrýma očima, obdařený nadlidskými fyzickými schopnostmi, inteligencí a znalostí podstaty vesmíru, ví od narození, že je předurčen k větším činům. Jeho tmavovlasý bratr Immannuel se nechce hlásit ke svému genovému dědictví a touží po normálním životě. Ale ke vzkříšení jejich statečného otce a záchraně lidské rasy před věčně se opakujícím sebezničením je potřeba, aby obě dvojčata spojila svoje síly.
Avšak ve stejný osudný den, kdy se narodila dvojčata, přichází na svět i další dítě. Překrásná schizofrenní Lilith, která se svým nadlidským genovým potenciálem vyrůstá vystavena odvrácené straně existence, se po temné stezce vydává přes miliony světelných let ke vzdálené Xibalbě – mayské verzi pekla. Tak začne velkolepá bitva dobra a zla… a bude odhalen konečný osud lidské rasy.

cena 269.00 Kč


Gravitation 8 Přitažlivost Murakamikomiks

Gravitation - Přitažlivost 8
/Gravitation 8/
Murakami, Maki

Nakladatel: Zoner Press
Překladatel: Jan Horgoš, Barbora Klabačková
Obálka: Maki Murakami
Redakce: Pavel Kristián, Jana Tučníková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 176
Rozměr: 125 x 190
Provedení: paperback

Poté, co se skupině Bad Luck podařilo prodat milion desek a Šuiči tak získal vytoužené lístky do Disneylandu na rande s Eirim, nevěřil, že by mu ještě něco mohlo zkazit radost. Když však do jejich vztahu nečekaně zasáhl Seguči, Eiri se rozhodl s Šuičim rozejít. Manažer K se všemožně snaží zničenému Šuičimu pomoci, ale překvapení zřejmě nebudou mít konce. Proti své vůli se zpěvák kapely Bad Luck znenadání ocitá v letadle na cestě do Spojených států, unesen cizinci.
Staňte se na chvíli romantickým Šuičim Šindó a na stránkách mangy s ním prožijte jeho příběh o lásce a hudbě.

cena 169.00 Kč


Satanův zabiják John Sinclair 437horor

John Sinclair 437: Satanův zabiják
/John Sinclair 387: Satans Killerhai/
Dark, Jason

Nakladatel: Moba
Překladatel: Marek Küchler
Obálka: Vicente Ballestar
Redakce: Lucie Klusková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 52
Rozměr: 155 x 255
Provedení: paperback

Neuvěřitelné a záhadné příběhy - vrchní inspektor Scotland Yardu John Sinclair svádí ať už sám, či i s pomocí svých přátel nerovný boj se zlem a nadpřirozenými silami.

cena 37.00 Kč


Koks na palubě Tintinova dobrodružství Hergékomiks

Tintinova dobrodružství 19: Koks na palubě
/Les Aventures de Tintin 19: Coke en stock/
Hergé,

Nakladatel: Albatros Media - Albatros
Překladatel: Kateřina Vinšová
Obálka: Hergé
Redakce: Ondřej Müller, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2010
Počet stran: 62
Rozměr: 220 x 295
Provedení: paperback

Ve svém chronologicky devatenáctém dobrodružství se Tintin vydává do Arábie a spíše náhodou narazí na stopu novodobých otrokářů. Po četných dobrodružstvích zjistí, že za nekalými obchody stojí milionář a zločinec mezinárodního formátu Rastapopulos. Když se Tintinův přítel kapitán Haddock octne otrokářům tváří v tvář, použije snad největší sbírku svých nadávek, jakou se mu kdy podařilo vytvořit.

cena 159.00 Kč


Kuky se vrací Jan Svěrákfantasy

Kuky se vrací
Svěrák, Jan

Nakladatel: Mladá fronta
Obálka: Jakub Dvorský
Redakce: Antonín Kočí, Jana Bromová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 136
Rozměr: 170 x 225
Provedení: hardback

Nejoblíbenější hračkou šestiletého Ondry je plyšový Kuky. A právě toho mu maminka vyhodí do popelnice. Z Kukyho se totiž sype dřevitá vlna, a to není dobré pro Ondrovo astma. Večer před spaním si Ondra představuje, jak se Kuky chce vrátit domů, jak uteče ze skládky a setká se v lese s malými bůžky, kteří si stavějí domky pod kořeny stromů a prohánějí se mezi pařezy ve vozítkách vlastní výroby. V téhle divočině nejsou na mazlení zvyklí a nikdo tu Kukymu nepomůže. Musí se postavit na své plyšové nohy, naučit se překonávat strach, získat si přátele a porozumět lesní moudrosti. Teprve pak se mu snad podaří najít cestu domů a možná se stane i hrdinou.
Jan Svěrák tuto pohádku napsal podle stejnojmenného filmu Kuky se vrací, který natočil v roce 2010. Ilustracemi text doplnil autor výtvarné podoby filmu Jakub Dvorský.

cena 299.00 Kč


Mořeplavec Stephen Baxter Plátno tkané časemfantasy

Mořeplavec
/Navigator/
Baxter, Stephen

Nakladatel: BB art
Překladatel: Václav Viták
Obálka: -
Redakce: Eva Císařová, Ludmila Böhmová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 382
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Středozemní moře se stává klíčovou oblastí pro zdánlivě nekonečnou válku mezi islámem a křesťanstvím. Křižáci bojují proti muslimům na Iberském poloostrově i ve Svaté zemi. Španělská inkvizice čistí zemi od vyznavačů Alláha i Židů a někteří inkvizitoři sní o naplnění strašlivého proroctví, jež by znamenalo definitivní vítězství křesťanů. K němu jim má dopomoci jeden mořeplavec. Kam se obrátí, na západ nebo na východ? Stane se objevitelem nových kontinentů nebo s pomocí Božích strojů zaútočí na islámské země?
Třetí díl historické epopeje Stephena Baxtera nás zavádí na Iberský poloostrov, kde se odehrává boj na život a na smrt mezi Maury a kastilskými králi, jejichž armády postupují na jih ke Středozemnímu moři pomalu, ale s nemilosrdnou neodvratností.

cena 249.00 Kč


Distanční stopa Perry Rhodan Hvězdný oceán 56sci-fi

Perry Rhodan: Hvězdný oceán 056 - Distanční stopa
/Perry Rhodan: Der Sternenozean 056 - Die DISTANZSPUR/
Anton, Uwe

Nakladatel: Moba
Překladatel: František Ryčl
Obálka: Alfred Kelsner
Redakce: Blanka Černá
Rok vydání: 2010
Počet stran: 64
Rozměr: 155 x 255
Provedení: paperback

Roku 1332 n.g.l. vypadá situace pro lidstvo vskutku nepřehledně: protože po takzvaném hyperimpedančním šoku se zhroutilo spojení mezi příliš vzdálenými planetami a je třeba je namáhavě teprve znovu navazovat, nemá Země příliš jistotu, jak to vypadá v jiných oblastech vesmíru.
To pociťují na vlastní kůži také posádky oněch kosmických lodí, jež byly jménem lidstva vyslány na cestu do vzdálených oblastí Galaxie. Zatímco se Richard Burton pod velením Reginalda Bulla chystá proniknout do Velkého Magellanova oblaku, průzkumné lodě Pozemšťanů pronikají do hvězdného oceánu Jamondi. Ten byl dosud uzavřen oproti zbytku vesmíru v něčem na způsob kapsle, ale nyní se vrací do normálního prostoru.
Pozemšťané pod velením Juliana Tifflora současně doufají, že navážou přímý kontakt s Perry Rhodanem a Atlanem. Oba někdejší Rytíři Hlubiny jsou totiž už delší dobu ztraceni v hvězdném oceánu, aniž by kdokoli na Zemi věděl, jestli jsou ještě naživu.
Ovšem Pozemšťané nemohou tušit jednu věc: Perry Rhodan a Atlan zkoumají spolu se svými novými přáteli tajemný fenomén, který se nazývá Distanční stopa...

cena 59.00 Kč


Reinkarnovaný Roseováhoror

Reinkarnovaný
/The Reincarnationist/
Rose, M. J.

Nakladatel: Metafora
Překladatel: Blanka Petáková
Obálka: Jiří Pros
Redakce: Jana Moravcová, Hana D. Benešová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 452
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Smrt, která přišla před šestnácti stoletími, si vybírá svou daň ještě dnes… Dramatický detektivní příběh. Fotograf Josh Ryder zažívá děsivé vize, ve kterých je pohanským knězem Juliem žijícím před šestnácti stoletími v Římě. Shodou okolností se pak ocitne na místě, kde archelogové objevili hrobku vestálky, kněžky, kterou za nedovolený milostný vztah potrestali pohřbením zaživa. Mrtvá svírá v ruce kazetu s drahokamy a zdá se, že by mohlo jít o legendami opředené "kameny návratů”, schopné dokázat realitu minulých životů. Ty však někdo vzápětí uloupí a vedoucího archeologa zavraždí. A dávní aktéři se navracejí, aby buď zopakovali, nebo napravili svá tehdejší selhání a naplnili tak neúprosný osud...

cena 349.00 Kč


Vločka dcera Jogiho Němeček Čtyřlístekkomiks

Čtyřlístek: Vločka, dcera Jogiho
Poborák, Jiří - Němeček, Jaroslav

Nakladatel: Čtyřlístek
Obálka: Jaroslav Němeček
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 68
Rozměr: 215 x 305
Provedení: hardback

V knížce najdete dva zcela nové příběhy. Prvý příběh je volné pokračování úspěšné knížky Mamut Jogi. Čtyřlístek pomáhá slůněti Vločce, před nástrahami banditů. Opět zde vystupuje Jogi, domorodci, syn krále Šimby, nešťastní bandité Hugo a Ben a samozřejmě další sloni. Děj se odehrává na moři, v džungli i na tajuplných ostrovech. Legrace, honičky a také napětí. Ve druhém příběhu Sůl nad zlato se Čtyřlístek dostane na dvůr císaře Rudolfa II. Zde pomocí soli dokáže vyrobit polymer chloru, ze kterého se dnes vyrábějí umělé hmoty. Dokáže, že v tomto případě je sůl více než zlato.

cena 250.00 Kč


Literatura přes palubu KudláčLiteratura přes palubu
Kudláč, Antonín K. K.

Nakladatel: Pavel Mervart
Obálka: Jan Blažíček
Redakce: Jiří Studený, Lenka Chytilová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 216
Rozměr: 135 x 200
Provedení: paperback

Publikace Antonína K. K. Kudláče je knižním souborem statí o literatuře, které autor publikoval v různých periodikách během uplynulého desetiletí. Pro toto souhrnné vydání byl svazek navíc rozšířen o několik zcela nových, původních textů. Specifičnost Kudláčova přístupu spočívá především v tom, že se při osobně zabarvené reflexi literárního vývoje uvedeného období nesnaží za každou cenu udržovat tradiční hodnotový rozestup mezi tzv. elitním písemnictvím a zábavní četbou. Přinejmenším z této perspektivy je kniha Antonína K. K. Kudláče prací v našich podmínkách neobvyklou, v mnoha ohledech přímo průkopnickou.

cena 229.00 Kč


Říše slonoviny Temeraire 4 Naomi Novikfantasy

Říše slonoviny
/Empire of Ivory/
Novik, Naomi

Nakladatel: Triton, Argo
Překladatel: Kamil Pinta
Obálka: Lubomír Kupčík
Redakce: Vít Penkala, Alexandra Švolíková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 296
Rozměr: 170 x 235
Provedení: hardback

Ve čtvrté části dračího cyklu se Laurence a Temeraire po dramatickém návratu z Asie připojují ke zbytku dračích sil v Británii. Snaží se šířit v britské společnosti povědomí o ceně, inteligenci a ušlechtilosti draků, které lidé vnímají jen jako zvířata a nebezpečné válečné stroje. Budoucnost jejich vlasti je ohrožena, protože Napoleon chystá invazi. Ohrožena je nicméně i existence samotných draků: zabíjí je záhadná choroba. Laurence a Temeraira odvelí do Afriky, kde mají pátrat po léku. Dostanou se však i na stopu plánům, které ohrožují dračí populaci neméně.

cena 298.00 Kč


Smysl životic Douglas Adams John 
LloydSmysl Životic
/The Meaning of Liff/
Adams, Douglas - Lloyd, John

Nakladatel: Argo
Překladatel: Petr Kopet
Obálka: Vladimír Chalupa
Redakce: Martin Svoboda, Alexandra Švolíková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 112
Rozměr: 120 x 185
Provedení: paperback

Už vás někdy bolelo jalubí? Cítíte se poněkud nesví před dámou, která má krásné násavrky? A jestlipak máte mezi svými přáteli nějakého škrováda? Na tyto a spoustu další hlavolamných otázek vám pomůže odpovědět Smysl Životic, geniální kříženec výkladového slovníku a seznamu místních jmen, který sepsal Douglas Adams, autor celovesmírně proslaveného Stopařova průvodce Galaxií, spolu s kolegou Johnem Lloydem. Adams si uvědomil, že ve světě kolem nás i v naší mysli existuje spousta předmětů, situací, pocitů a vjemů, pro které jazyk dosud nemá žádné pojmenování, a rozhodl se tato bílá místa v popisu naší reality zaplnit.
Svou větší než malou troškou k dílu přispěl jazykově litý překladatel Petr Kopet a vizuálně nemilosrdný ilustrátor Vladimír Chalupa.

cena 158.00 Kč


Daemon

Komentáře

Na můj vkus příliš mnoho fantasy. Nicméně jsem hodně zvědav na další počin laserovského cyklu Moderní díla fantasy s názvem Přes tvář světa. Dvakrát přemlouvat bych se nemusel nechat na Smysl životic (o který se na Sardenu soutěží společně s celou ságou Stopaře). Z komiksů bych si asi dopřál klasiku v podobě Tintina (ne, vzpomínky na dětství se Čtyřlístkem si kazit nechci). Nový Baxter láká, Penis pravdy 2012 uvádí do rozpaků. Pozornost pak přitahuje Hromoklín E. E. Knighta, zvlášť když se jedná o překlad Oščádalových. Pokračování vesměs upírských ság mě asi neosloví a pokusím se být věrný pouze tv seriálu Pravá krev ;-)

Hromoklín má úžasnou obálku, i když číst se to nechystám. Přečetla jsem jen první díl Vlk. Tenhle styl nemusím.

Čtu Mrtvou čarodějku, chystám se na další Huffovou a Tetovaného.

Obecně bych chtěla číst mnohem víc knih, než stíhám :-(   A v záplavě novinek se vůbec nedostávám k těm starším.

Přidat komentář