AKCE: Podzimní literární workshopy

Článek od: Aquila - 23.11.2010

Teplé podzimní počasí mate medvědy na Sibiři, kteří místo uléhání k zimnímu spánku slídí po potravě v okolí lidských sídel, pelikáni netáhnou na jih, nýbrž odlétají na sever, jen scifisté se řídí svým kalendářem, podle něhož se blíží čas Miniconu a Fénixconu. A samozřejmě s nimi spojených literárních workshopů naživo.

V sobotu 27. 11. proběhne v Městské knihovně na Mariánském náměstí v Praze Minicon-Knížkon. Jeho program je upřesňován a najdete ho na stránkách nakladatelství Straky na vrbě (http://www.straky.cz/). Stejně jako loni se jako jakási "obálka" k Miniconu uskuteční literární víkend spojený zejména s tradičním workshopem naživo. Budete tak mít o důvod víc do Prahy zavítat a zabít dvě mouchy jednou ranou. Zájemci o tuto akci, případně o nocleh ve spacáku (různé molitany, karimatky, polštářky a deky k dispozici na místě), napište si mi na Aquila@altar.cz. Je možné přijet už v pátek v podvečer a přespat u mě na zemi v pokoji až do neděle. Po skončení Miniconu se zájemci odeberou ke mně, a sobotní večer strávíme vzájemným hodnocením donesených povídek. Workshop naživo se zpravidla protáhne až do nedělních předjitřních hodin.

3. až 5. 12. se koná Fénixcon v Brně, podrobnosti na http://www.fenixcon.com/. SF&F Workshop tam bude mít celou linii a samozřejmě nebude chybět ani workshop naživo v sobotu večer, takže zase můžete posílat přihlášky a povídky.

A v čem spočívají literární workshopy naživo? Konají celkem již pravidelně na každém větším conu a jejich účastníci si vzájemně kritizují svá díla za vydatného přispění lektorů a snaží se získané poznatky uplatnit ve svých dalších povídkách, aby jim při příštím workshopu bylo vytýkáno méně chyb a aby třeba lépe uspěli v nějaké soutěži. Akce je přístupná široké veřejnosti - tedy všem návštěvníkům conu. Přihlášení účastníci, kteří pošlou své povídky předem, budou mít výhodu, že jejich díla si lektoři a ostatní účastníci budou moci včas přečíst, takže je budou moci "zdrbat" poměrně podrobně. Současně dostanou příspěvky ostatních účastníků, aby se i oni mohli připravit a na workshopu věděli, o čem je řeč. Povídky posílejte elektronickou cestou (jako přílohu emailu) mně na Aquila@altar.cz (a uveďte, zda je to na workshop na Minicon nebo na Fénixcon, ať se to neplete s příspěvky do soutěží nebo jinými workshopy), formát, který je přijatelný pro MS Office nebo Open Office. Pokud se workshopu hodláte sami zúčastnit, i když třeba nepřispějete žádnou vlastní povídkou - to není podmínkou účasti - přihlaste se mi taky, abych vám mohla poslat povídky. Povídky posílejte čím dřív, tím lépe, ve čtvrtek před conem již nebudete mít jistotu, že je všichni stačí přečíst. Je dobré si přinést cca tři dobře čitelné výtisky s sebou, zejména pokud je elektronicky pošlete pozdě, nebo dokonce vůbec.

Těším se na vás i vaše příspěvky.

Přidat komentář