PR+LITERATURA: 3x z nakladatelství Fragment

Článek od: Anonym - 15.03.2012

Kdo může být vyvoleným? Jen ten, kdo navštěvuje Temnou akademii!

Praha, 15. března 2012 – Všem fanouškům fantasy přináší Nakladatelství Fragment další dávku dobrodružství a napětí. Již brzy se na pultech knihkupců objeví titul Temná akademie ‒ Vyvolení. Za zdmi tak trochu jiné školy jsou ukryta děsivá tajemstvía pobyt v těchto místech může být životu nebezpečný… Vychází již 19. března! 

Pokud jste příznivci napínavých a tajemných příběhů, pak je nová fantasy série o Darkově akademii to pravé pro vás. Za zdmi této zvláštní školy se totiž skrývá mnoho děsivých tajemství.

Autorka Gabriella Pool vypráví příběh americké studentky Cassie, která se na Darkovu akademii dostane díky stipendiu pro zahraniční studenty. Z Ameriky odjíždí do Paříže, kde má škola své sídlo pro následující semestr. Sídlo školy se v pravidelných intervalech mění, vždy jde ale o atraktivní a krásná místa. Cassie po příjezdu na první pohled zjišťuje, že jde o zvláštní akademii, kde studují jen bohatí a pohlední lidé.

Tajemství Darkovy akademie střeží skupinka výjimečných studentů, kteří si říkají „Vyvolení“. Kdo jsou a proč právě oni stojí v čele akademie? Jaká tajemství se snaží chránit?

Anotace:

Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější...
Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení – skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka?
Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít.

115x183 mm, brož., 256 str., 199 Kč
Pro čtenáře od 13 let


Putování za Křišťály moci se uzavírá…

Křišťály moci jsou již druhou fantasy sérií mladé nadané autorky Michaely Burdové. Velký ohlas ze strany čtenářů však zaznamenala také její první edice Poselství jednorožců. Třetí díl Poselství jednorožců: Záchrana Lilandgarie získal třetí místo v ceně dětí SUK o nejoblíbenější a nejčtenější knihu roku 2009.

Křišťály moci vyprávějí příběh o velkém střetu dobra se zlem a naplnění mocného proroctví. V čarovné zemi Mianthilii svádí boj Bílí a Temní elfové, kteří se snaží získat sedm křišťálů moci. Kdo vyhraje, ovládne pomocí kouzelné moci křišťálů celou říši. Jedině dívka Neilin může dle proroctví království lidí zachránit a postavit se temným silám. Její putování za záchranou osudu lidí je však plné nebezpečí a nástrah. Nyní se její cesta blíží ke konci a nastává okamžik rozhodnutí. Podaří se Neilin naplnit dávnou věštbu?

Závěrečný díl tetralogie vyšel tento týden v Nakladatelství Fragment. Celý děj se tak uzavírá. Autorka komentuje vydání závěrečného dílu s malým posteskem, zároveň také s velkou radostí: „Vydání Minotaura pro mě znamená ukončení velké cesty a dalšího dobrodružství, zároveň získání nových zkušeností. Byla jsem ráda, když jsem napsala poslední stránku a poslední tečku, ale zároveň mi to přišlo líto po letech, které jsem s hrdiny strávila. Když teď ale vidím celou tetralogii, jsem šťastná, protože ještě před pár lety existovala pouze v podobě mého snu,“ říká Michaela Burdová.

Příběh dívky Neilin měla autorka rozmyšlený již od počátku. Jen při psaní třetího dílu Věž zkázy se zamýšlela nad dalšími osudy některých hrdinů. Při psaní čtvrté knihy ale měla o konci příběhu jasno.

Skvělou zprávou pro všechny fanoušky fantasy světa Michaely Burdové je skutečnost, že v současnosti autorka pracuje na zcela novém příběhu. A o čem bude příběh vyprávět? Možná o vlkodlacích nebo andělech. Na to si však budeme muset ještě počkat.

Anotace:

Tajemný labyrint v horách ukrývá tvora, který dávno zapomněl, kým býval. Přesto čeká na Vyvolenou, ta ale jeho hlas slyšet nechce. Isgraël mezitím chystá poslední úder, který zmaří všechny naděje na záchranu. Nikdo ale netuší, že přitom osvobodil prastaré zlo, před kterým nikdo neuteče...
Čtvrtý díl navazuje na předchozí Křišťály moci – Zrada temného elfa, Křišťály moci – Hněv Pána ohně a Křišťály moci – Věž zkázy.

152x228 mm, váz., 296 str., 299 Kč
Pro čtenáře od 11 let

Předchozí díly:


Krajina snů odhaluje svoje další děsivá tajemství!

Vidí, o čem ostatní sní. Může být nepozorovaně ve snech jiných lidí a může jim pomoci. Prokletí, či dar? Sedmnáctiletá Janie už pochopila, že ve snech není jen pozorovatelem, ale stává se také účastníkem. Navíc přichází další poznání ‒ pokud v sobě své „nadání“ nepotlačí, její zdraví se bude zhoršovat. Stojí před rozhodnutím, zda pomoci s řešením vážné situace ve škole, či přestat svůj dar vidění používat.

Druhý díl série Lovkyně snů je právě v prodeji!

Anotace:

Některé noční můry nekončí… Zvlášť když se nechtěně dostáváte do snů druhých.
Jmenuju se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny.
Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci. Přesto nikdo nechce promluvit a ani vyšetřování nikam nevede. Co je však ještě horší, začínám odhalovat pravdu o sobě a o svých schopnostech ‒ a ta je pochmurná. Vážně, krutě pochmurná…

115x183 mm, brož., 256 str., 179 Kč
Pro čtenáře od 15 let

Přechozí díl:

   

Přidat komentář