WEB+PR: Avengers a další komiksy na Beletrie.eu

Článek od: Anonym - 06.08.2012

Všimli jste si, jaké množství komiksových příběhů za poslední dobu ovládlo filmová plátna? Pro příklad uveďme třeba Spiderman, Fantastická čtyřka, Avengers, Green Lantern, Thor, Captain America, X-men, Iron Man a seznam tady zdaleka nekončí. Který film z řady počinů inspirovaných komiksy se nejvíce vydařil?

Nejprve nutno říci, že Avengers je souhrnným dílem, v kterém se sejdou všichni nejmocnější hrdinové světa. Filmy jako Thor, Hulk nebo Captain America jsou pak samostatnými dílky, která mají jednotlivé super silou obdařené hrdiny představit. Pokud znáte původní komiks či animovaný seriál, tak jistě víte, že Avengerů je ve skutečnosti více, než bylo zatím natočeno těchto jednotlivých filmů, takže se docela pravděpodobně můžeme těšit na další sci-fi, fantasy tvorbu od studia Marvel, která má všechny tyhle mutanty a podivíny pod palcem.

Green Lantern, který do řady Avengerů nepatří, ale zato se také dočkal vcelku pompézně zpracovaného filmového kousku, patří, a řekněme si to narovinu, mezi to slabší, co v tomto žánru vzniklo. On už samotný příběh nemá tak propracovaný potenciál, a ani zpracování mu příliš nepomohlo. Možná někdo tento názor sdílet nebude, neboť vkus je samozřejmě věcí individuální, nicméně dle obecného hodnocení se dá říct, že Green Lantern patří mezi nějaký ten průměr.

Thor oproti tomu láká diváky na vcelku příjemně barevnou abstraktní podívanou, která vychází ze severských mýtů, což vždycky přitáhne. Obzvlášť bitforst a mraziví obři jsou nesmírně působiví, stejně jako Ničitel, který se objeví na Zemi. Velkým plusem, který ocení zejména všichni, kdo poctivě shlédli všechny před avengerovské filmy, je fakt, že jsou společně dějově propojeny. Navíc, když dáváte hodně dobrý pozor, tak zjistíte, že v každém filmu se mihne i slavný tvůrce všech těchto komiksů – Stan Lee, kterého možná dobře znají také fanoušci známého sitcomu Teorie velkého třesku.

Ohledně Kapitána Ameriky panují asi docela rozporuplné dojmy, má se jednat o prvního Avengera, mně osobně příliš nenadchnul, ale je to možná pro mě nesympatickým protagonistou.

Nejlepší ze série je na sto procent Iron Man, neboli Tony Stark v podání Roberta Downeye Jr., který je naprosto brilantní a film se tak zaslouženě dočkal pokračování. Pokud vás také komiksová řada Avengerů zaujala, určitě si zkuste najít knihkupectví, kde se dají sehnat původní komiksy a začtěte se do nich, ať víte, co čekat, až natočí třeba příběh Hawkeye nebo Černého Panthera.

Bc. Radek Obšil

Přidat komentář