PR+LITERATURA: Jo Nesbø dětem potřetí

Článek od: Anonym - 21.02.2013

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 21. února 2013:

V Nakladatelství JOTA právě vychází novinka z ediční řady Beletrie pro děti a mládež. Zapomeňte na 21. prosinec 2012, ten pravý konec světa nastane právě teď. Možná…

Jo Nesbø: DOKTOR PROKTOR A KONEC SVĚTA. MOŽNÁ…

Příběhy slovutného doktora Proktora mezi českým čtenářstvem nejsou neznámé. Po prdicím prášku a vaně času nastává konec světa!!! Teda aspoň literárně. V předposledním díle série o potrhlém vědátorovi, profesorovi Proktorovi totiž o nic menšího nejde!

PROSTĚ JO NESBØ DĚTEM POTŘETÍ, A OPĚT BÁJEČNĚ!

Je konec světa na spadnutí? Budeme čelit drtivé invazi z vesmíru? Pokud si chcete všechny ty více či méně pravděpodobné předpovědi ujasnit a hodláte v dohledné době přečíst jen jednu knihu o konci světa, sedminohých peruánských pavoucích, a samozřejmě o Bulíkovi, Líze a doktoru Proktorovi, pak jste tu správně. Přečtěte si ji.

pevná vazba s přebalem / 306 stran / 348 Kč

Jo Nesbø (*1960, Oslo) – nejznámější současný norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom. Věhlas mu přinesly především jeho detektivní romány. V roce 2007 vydal Nesbø svou první  dětskou knihu Doktor Proktor a prdicí prášek. Ani na tomto poli nezůstal za svými romány pozadu  a brzy následovaly další díly Doktor Proktor a vana času (2008), Doktor Proktor a konec světa, možná (2010) a Doktor Proktor a velká zlatá loupež (2012).

Podívejte se na trailer:

Ukázka z knihy: 

 

 

 

 

Ohlasy z tisku:

(…) Je báječná, žádný vývar. Nesbo staví neotřele zauzlovaný příběh. Odměňuje dobro a trestá zlo, ten nejmenší vždycky vyhraje, dějí se neskutečné zázraky – jako v klasické pohádce. Nesbův příběh však z tohohle půdorysu jen vyrůstá, do nebe se z obyčejných základů tyčí ta nejbizarnější stavba, jakou kdy kdo viděl. Je postavená s hravostí a fantazií, na jedné straně se vypíná kopule z dobrodružství, na druhé věž z komplikovaného smutku dospívajícího dítěte, dveře jsou nabarvené nejpřímější odvahou a v oknech se lesknou kličky přátelství.

Klára Kubíčková, MF Dnes, 3. 2. 2012

Nesbøvi se podařilo napsat vtipnou knížku, u níž se stejně dobře pobaví děti i dospělí. Je z ranku té literatury, která dětského čtenáře nepodceňuje a nenabízí mu dětinské vyprávěnky, nýbrž jiskrné dialogy, dobrodružný děj a napětí. Autor nezapře svou zálibu v thrillerech, umí popsat strach z neznámého, ale protože má stále na paměti, pro koho píše, dostanou jeho "strašáci" nakonec humorný kabát. Má schopnost popustit uzdu fantazii podobně jako Roald Dahl nebo Gerald Durrell a umí trefně vykouzlit výrazné charaktery postav.

Instinkt, 16. 2. 2012

(…) Pokud máte rádi šílené zápletky, legraci a sympatické hrdiny, rozhodně vám knížku můžeme doporučit.

ABC, 1. 10. 2012

A připravte se i na další potrhlé dobrodružství!

DOKTOR PROKTOR A VELKÁ ZLATÁ LOUPEŽ vychází na podzim 2013.

Přidat komentář