Rok 2019 s Hrou o trůny a s antologií o Praze

Článek od: Martin Stručovský - 01.01.2019

Rok 2018 je definitivně pryč. Před námi je rok, který na svém konci nese devítku a samozřejmě taky spoustu otazníků. Vždyť začínat nový rok je jako otevřít nikdy nečtenou knihu či vytáhnout z krabice bonboniéry doposud neochutnaný bonbon.
Už teď se ale dá říct, že to bude rok hodně bohatý na filmy, knihy a komiksy. Než se ale vrhnu na drobné odkrytí karet, dovolte mi teď na chvíli zastavit se.
Rád bych na tomto místě poděkoval především vám, našim čtenářům, kteří se k nám po celé roky rádi vracíte a zůstáváte nám věrni. Je skvělý pocit vědět, že se naše texty neocitají ve vzduchoprázdnu a čtete je. Rád bych poděkoval svému týmu za to, že ze sebe dostává to nejlepší a čte a recenzuje pořád s chutí. A děkuji taky samozřejmě všem nakladatelům, kteří nás podporují knihami na recenze a do soutěží.
A co nás čeká v roce 2019?
Jednou z největších událostí (pro některé tou největší) bude uvedení poslední řady seriálu HBO Hra o trůny. Ano, už letos se definitivně (v telce) uzavřou osudy Starků, Lannisterů a dalších. Už letos zjistíme, kdo získá Železný trůn. A nebude to jediné letošní loučení. Takřka ve stejnou dobu dáme sbohem i další partě. A to sice Avengers, kteří vyrazí do ofenzivy proti Thanosovi. A naposledy se taky setkáme se Škyťákem a Bezzubkou.
Ale nebude to jen o loučení. Netflix nám představí Zaklínače, dorazí Spider-Man ve své druhé sólovce a jeho kolegyně Captain Marvel ve svém prvním filmu.
I v tomto roce nás čeká spousta čtení. Už v lednu dorazí nový kapitán Báthory, ale taky další kniha s Baklym. Pokud se vše zadaří, představí Straky na vrbě svou novou antologii, která bude tentokrát zaměřena na Prahu. Tady na Sardenu vás opět čeká plno knižních, audioknižních i komiksových soutěží, a protože nejen soutěžením, recenzemi a ukázkami z knih je čtenář živ, určitě též i zajímavé rozhovory a tématické články o fantastických knihách i filmech.
Zkrátka a dobře, čeká nás toho i v tomhle roce dost a budeme rádi, když to všechno budete sledovat s námi.

Ať vás provází Síla

Martin Stručovský
 

Přidat komentář