Lednové novinky z nakladatelství Golden Dog

Článek od: Redakce - 21.01.2022

Nakladatelství Golden Dog v lednu chystá dvě novinky z různých žánrů. Smrtelně růžové sci-fi O dracích a sedmi, které je druhou knihou z pera naší redaktorky Terezy Kadečkové a hororové povídky od americké autorky Lucy Taylor.

 

O dracích a Sedmi
Návrat do světa draků, ale úplně jinak

V roce 2020 se Tereza Kadečková představila svým prvním románem O dracích a lidech, kde okamžitě předvedla své literární schopnosti. Je schopna napsat fantasy příběh, který nevydá na ságy, ale je myšlenkově stejně hutný, nebo snad ještě hutnější. Stejně tak dokáže pracovat s klasickými tématy originálně a vkládat do svých textů velký přesah do současných společenských problémů.
Ve stejném stylu pokračuje i v případě knihy O dracích a Sedmi, kde se vrací do světa, který poprvé uvedla knihou O dracích a lidech, ale vrací se novým příběhem, který nenavazuje na předchozí. Jistě, svět je stejný, je zde možné najít spojitosti, ale ty jsou v rovině obecné. O dracích a Sedmi vás pak překvapí i tím, že se již nejedná o čistokrevné fantasy, ale o sci-fi s prvky cyberpunku.
Jak by se vám líbilo, kdyby stačila jen jedna tableta a měli byste po všech zdravotních problémech? V dnešní době otázka skoro za milión. Přesně v tomhle světě žijí hrdinové knihy O dracích a Sedmi. Je to tak jednoduché, stačí prostě jen pořád brát ten správný lék. Není to dokonalé? Hlavně, když není možné, aby lék došel…

Takže jak se k pilulce RUDÝ ZÁZRAK™ stavíte vy?

Trápí vás kašel, rýma nebo bolest hlavy? Žaludeční vředy, slabé srdce či diabetes? Bojíte se rakoviny?

Každé známe nemoci vás zbaví RUDÝ ZÁZRAK™.*

Schizofrenie je minulostí. Únava nepřijde ani po dvou dnech bez spánku. Alergie vám budou cizí. Stačí tři tabletky denně.

RUDÝ ZÁZRAK™ porazí každý neduh. A nejlepší na něm je, že nemůže nikdy dojít.

* Možnými vedlejšími účinky jsou ztráta hmotnosti, chuti a přirozené imunity.

O dracích a Sedmi je na trhu od 24. ledna 2022.

Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/o-dracich-a-sedmi/

Ukázku z knihy si můžete přečíst ZDE.

 

Vztek a další příběhy
Nekompromisní americká autorka Lucy Taylor

Lucy Taylor se skvěle uvedla na poli amerického hororu, když byla v letech 1993 a 1994 nominována na cenu Brama Stokera za nejlepší sbírku povídek za knihu Close to the Bone, respektive The Flesh Artist. A i když nominaci neproměnila, netrvalo dlouho a svou první cenu Brama Stokera získala za román The Safety of Unknown Cities, a to hned v roce 1995. Jednalo se o její románovou prvotinu.
I když už si Lucy tenhle úspěch nezopakovala, další nominace následovaly. A s nimi i zajímavé příběhy, které se však k českému čtenáři v podstatě nedostaly. Lucy Taylor v českém jazyce vyšly jen dvě povídky, což majitel nakladatelství Golden Dog, Martin Štefko, považoval za trestuhodné opomenutí. A tak se rozhodl Lucy Taylor představit českému čtenáři v celé její temné kráse.
I když je Lucy autorkou také románů, proslavila se především kratší prózou, a tak i její vstup na český trh je ve formě povídek. Koná se tak prostřednictvím knihy Vztek a další příběhy, která obsahuje celkem osm povídek, kdy dvě z nich byly také nominovány na cenu Brama Stokera. Lucy Taylor touhle sbírkou ukazuje, že je jí blízký jak thriller, tak i čistokrevný horor, při němž vás bude mrazit.
Lucy Taylor se vyznačuje nekompromisností svých hrdinů, ale i ona sama je nekompromisní autorka. To, co se některým postavám děje, není nic, co byste chtěli někdy zažít. Dovede být krvavá, ale především vás zasáhne ve chvíli, kdy si jen představíte následky toho, co bylo napsáno, ač nijak explicitně. Nejednou vás dostane pointou svých povídek, pointou, která ve vás bude ještě chvíli rezonovat.
Vztek a další příběhy je první česky vydaná ucelená sbírka povídek americké autorky Lucy Taylor, která vás provede temnými zákoutími lidské mysli, ale nebojí se vám ukázat ani drsná místa naší planety. Golden Dog má tu čest na českém trhu přivítat jednu z nejlepších amerických hororových spisovatelek současnosti.

Vztek a další příběhy je na trhu od 24. ledna 2022.

Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/vztek-a-dalsi-pribehy/

Ukázku z knihy si můžete přečíst ZDE. 

Přidat komentář