Obrázek uživatele Kamba

Bio

Stručné bio
Gamebooky zažívají renesanci a tak si zaslouží, aby o nich někdo utratil pár slov.

S gamebooky mám spojené své mládí, hlavně série Lone Wolfa, jejíž strhující příběh a velká provázanost jednotlivých dílů mě naprosto uchvátila. A to i navzdory tomu, že tehdy nebylo jednoduché ty knihy shánět a tak jsem je hrál na přeskáčku a například závěrečný díl série Magnakai (Páni temnot) jsem hrál jako třetí v pořadí a hrozně jsem tam dostával zabrat :-)

Edici Fighting Fantasy jsem moc nemusel, hlavně kvůli fatalitám typu "jdeš do prava nebo do leva?" "doprava" "umřels" a nebo gamebookům, které mají pouze jedinou cestu k vítězství a neustálým opakováním je potřeba tu cestu najít. Nicméně moje srdeční záležitost Komando robotů pochází z FF a tak jsem dal této edici ještě jednu šanci a doplňuji si vzdělání :-)

Série Negart group je naopak moje srdeční záležitost. Tituly jako Nemrtvá spravedlnost, Šarlatové písky nebo Rytíř půlnoční hvězdy mají vyhrazeno přední místo na mé malé výstavce.

Kromě gamebooků jsem náruživým čtenářem sci-fi (Duna a všechny díly kolem, Nadace, Enderova hra + Enderův stín a jejich pokračování, z modernějších např. trilogie Silo nebo Tři tělesa), velkým fandou Kulhánka (samostatná kategorie :-) a trochu i fantasy (např. Zaklínač, Harry Potter). Mám rád i historickou literaturu, ale to sem asi už nepatří :-)

Rád hraju i deskové hry, hraji naživo s pár přáteli nebo online na webu Yucata.de (kde čas od času pořádám i nějaké turnaje, aktuálně mě zaměstnává turnaj MediOcrelympics, což je vlastně olympiáda v deskových hrách, ale jak už název naznačuje, jsou z nich vyloučení ti nejlepší hráči :-) U deskových her jsem vlastně s recenzemi začínal, pár jsem jich napsal na zatrolených hrách.

Doufám, že se vám moje recenze líbí a ocením jakýkoli váš názor, abych se mohl jen zlepšovat.

Co na sebe dál práskl/a:
Mám dvě děti, hodnou ženu a kdysi jsem hrál americký fotbal

Historie

Členem již
12 měsíců 3 dny

Moje příspěvky

První část článku jsem věnoval novinkám chystaných v nakladelství Mytago, v dokončení zabrouzdáme do sekce Připravujeme ostatních českých autorů a nakladatelství.

Poslední dobou se s gamebooky roztrhl pytel, a tak jsem si udělal jasno v tom, co nás čeká v dohledné i vzdálené době. A když se mi vyjasnilo, rovnou jsem udělal článek i pro vás. 

Proč jsem pro úvod nepoužil nic z knihy samotné, má svůj důvod: příběh je totiž klíčovou devízou Veraxu, proto nechci spoilovat. Ne že by příběh byl nějak originální, určitě jste něco podobného již četli/viděli. Jedinečný je prožitek při objevování, co se to na stanici vlastně stalo. Úplně vám závidím, že to máte zatím před sebou!

Tuhle naprosto netradiční a opravdu originální recenzi na jeden z nových gamebooků od nakladatelství Mytago byste si rozhodně neměli nechat ujít. A to ani v případě, že vás gamebooky vůbec nezajímají. A víte co? Možná tím spíš byste si ji měli přečíst, protože je klidně možné, že přijdete na to, že číst gamebooky je parádní věc, která by vás mohla bavit.