Obrázek uživatele Kamba

Bio

Stručné bio
Gamebooky zažívají renesanci a tak si zaslouží, aby o nich někdo utratil pár slov.

S gamebooky mám spojené své mládí, hlavně série Lone Wolfa, jejíž strhující příběh a velká provázanost jednotlivých dílů mě naprosto uchvátila. A to i navzdory tomu, že tehdy nebylo jednoduché ty knihy shánět a tak jsem je hrál na přeskáčku a například závěrečný díl série Magnakai (Páni temnot) jsem hrál jako třetí v pořadí a hrozně jsem tam dostával zabrat :-)

Edici Fighting Fantasy jsem moc nemusel, hlavně kvůli fatalitám typu "jdeš do prava nebo do leva?" "doprava" "umřels" a nebo gamebookům, které mají pouze jedinou cestu k vítězství a neustálým opakováním je potřeba tu cestu najít. Nicméně moje srdeční záležitost Komando robotů pochází z FF a tak jsem dal této edici ještě jednu šanci a doplňuji si vzdělání :-)

Série Negart group je naopak moje srdeční záležitost. Tituly jako Nemrtvá spravedlnost, Šarlatové písky nebo Rytíř půlnoční hvězdy mají vyhrazeno přední místo na mé malé výstavce.

Kromě gamebooků jsem náruživým čtenářem sci-fi (Duna a všechny díly kolem, Nadace, Enderova hra + Enderův stín a jejich pokračování, z modernějších např. trilogie Silo nebo Tři tělesa), velkým fandou Kulhánka (samostatná kategorie :-) a trochu i fantasy (např. Zaklínač, Harry Potter). Mám rád i historickou literaturu, ale to sem asi už nepatří :-)

Rád hraju i deskové hry, hraji naživo s pár přáteli nebo online na webu Yucata.de (kde čas od času pořádám i nějaké turnaje, aktuálně mě zaměstnává turnaj MediOcrelympics, což je vlastně olympiáda v deskových hrách, ale jak už název naznačuje, jsou z nich vyloučení ti nejlepší hráči :-) U deskových her jsem vlastně s recenzemi začínal, pár jsem jich napsal na zatrolených hrách.

Doufám, že se vám moje recenze líbí a ocením jakýkoli váš názor, abych se mohl jen zlepšovat.

Co na sebe dál práskl/a:
Mám dvě děti, hodnou ženu a kdysi jsem hrál americký fotbal

Historie

Členem již
2 roky 5 měsíců

Moje příspěvky

Když jsem dostal otázku na svůj nejoblíbenější film, napadl mě Matrix, Pán prstenů a Hobit. První dva jsou legendární a není je potřeba představovat, rozepíšu se pro dnešní filmovou srdcovku o trilogii Hobit.

Varování: hraní této knihy může způsobit nebezpečnou, až chorobnou závislost na postapokalyptických zombie titulech. Například autor recenze si okamžitě musel koupit Světovou válku Z. Šetřete proto prosím své peněženky a naše lesy a gamebook nehrajte.

Po akčním létě přicházím s dokončením recenze megadlouhého gamebooku Za Jitřní štíty. Líbivý vzhled a popis pravidel najdete v prvních dojmech, nyní se více zaměřím na příběh a svět Kernerren, ve kterém se odehrává.

Dáma z Agor-Nhat je novým českým fantasy gamebookem. Vychází ze světa Dračí hlídky, hry na hrdiny, kterou lze považovat za duchovního nástupce Dračího doupěte z 90. let.

Většinou recenzi gamebooku píšu až poté, co si jej celý několikrát projdu a mám jistotu, že jsem prošel většinu odkazů, neminul žádný zásadní zábavný prvek a prověřil jeho znovuhratelnost. Popsaný přístup ovšem u velmi popisného gamebooku o délce 1000 odkazů (druhý nejdelší, který jsem hrál) může nějakou tu chvilku zabrat, navíc o prázdninách, kdy jsou večery krátké a na čtení knih tak není tolik času. Abych nemusel spěchat a opravdu knihu prošel tak, jak si zaslouží, rozhodl jsem se napsat články dva a před samotnou recenzí vydat kratší článek s prvními dojmy.

Připravované gamebooky pro blízkou i vzdálenější budoucnost. V předchozím článku jsme se koukli na Mytago, nyní se podíváme na ostatní nakladatelství a české autory.

Když jsem otevřel balík a vzal jsem Somorru do ruky, úplně mi hned připomněla Fighting Fantasy – paperback stejné velikosti, i když dvojnásobné tloušťky. Příjemně padne do ruky, v pohodě se v něm listuje, paperback podoba tomuto konkrétnímu gamebooku sedí.

Už je to rok, co jsem psal o chystaných gamebookových novinkách, a nastal čas téma trochu oprášit a podívat se, co se za uplynulý rok událo a co nás čeká. Stejně jako minule začnu nakladatelstvím Mytago, které je u nás co do počtu vydávaných titulů naprostým unikátem.

První část článku jsem věnoval novinkám chystaných v nakladelství Mytago, v dokončení zabrouzdáme do sekce Připravujeme ostatních českých autorů a nakladatelství.

Poslední dobou se s gamebooky roztrhl pytel, a tak jsem si udělal jasno v tom, co nás čeká v dohledné i vzdálené době. A když se mi vyjasnilo, rovnou jsem udělal článek i pro vás. 

Stránky