Mistra české psychologické prózy Jaroslava Havlíčka netřeba inteligentnímu čtenářstvu webu sardenského představovat. Petrolejové lampy, Neviditelný, Helimadoe či Ta třetí jsou zřejmě nejoblíbenějšími romány tohoto autora spjatého s jičínským regionem.
Mám tady pro vás další recenzi a ani tentokrát to není fantasy! Ačkoli to z úvodního úryvku není úplně poznat, jedná se o horor Dům na Strážném vrchu, který napsal Graham Plowman. Tento rok to je již druhý hororový gamebook po reedici Pekelného domu, což je super, protože máme srovnání. A bude o to více fascinující, že datum prvního vydání obou knih dělí bezmála čtyřicet let.
Veronice Fiedlerové se tak na velice krátkém prostoru podařilo vytvořit originální a silný příběh o zdánlivě slabé a křehké dívce, prodchnutý syrovými erotickými scénami, které působí příjemně kontrastně proti popisům snoubícími se s až dětsky naivním magickým realismem.
Nicole Cushing zaujímá přední místo mezi současnými americkými autorkami té nejtemnější weird fiction. Na počátku kariéry psala hlavně bizarro, v pozdějších dílech kombinuje psycho a body horror s velkou dávkou transgrese, surreality a absurdna. Toť výcuc z anotace prvního svazku edice Tenebrae nakladatelství Carcosa
Královna erotického hororu se vrací do polic českých knihkupectví! Poté, co u nás loni debutovala sbírkou Vztek a další příběhy, přináší nakladatelství Golden Dog v edici Zrnka temnoty další z jejích drsných gore nechuťáren – Sklíčenost, hororovou novelu z divokého západu. Udržela si Lucy Taylor pověst hororové bohyně, nebo se tentokrát vytasila se slabší kartou?
Nakladatelství Golden Dog pro vás připravilo slušnou hromádku NEJEN hororových novinek a určitě se tam najde něco, co vás zaujme. Ukázky z většiny nabízených knih najdete přímo na stránkách GD v odkazech u jednotlivých titulů. Tři z nich najdete v tomto článku, jak jsme vám slíbili před pár dny.
Básník Rudolf Pokorný je dnes už téměř zapomenut, přestože ve své době rozhodně patřil mezi významné literáty. Letos v dubnu uběhlo 170 let od jeho narození, proto jistě nebude od věci připomenout jeho život a dílo, s důrazem na strašidelné balady.
To a mnohé další ze života a tvorby básníka Rudolfa Pokorného se dozvíte v článku, který pro vás připravil spisovatel Petr Boček.
Tento rok je pro mě speciální: Pekelný dům je totiž už druhý gamebook z řady Fighting fantasy, který jsem si letos zahrál. Kniha vypadá parádně – pevná vazba gamebookům prostě sluší a je hodně funkční, dobře padne do ruky a neustálé listování tam a zpátky na ni nezanechává žádné následky
Izajáš Coleridge si na konci románu Krev je můj chleba predsavzal, že opustí cesty nájomného zabijaka. Chicagska mafia ho odpísala, odišiel z Aljašky a snažil sa začať nový život. Stal sa súkromným očkom a chcel pomôcť svojim novým priateľom. No napriek predsavzatiam nemať s nikým z podsvetia nič spoločné, najmenej s mafiou, sa Izajášova existencia stále viac zamotáva a vracia do starých koľají. Minulosť sa totiž nedá podplatiť či vymazať...
.Zaujala vás Transylvánie nad Temží I. od Piotra Borowiece v překladu Honzy Vojtíška? Pokud jste po přečtení druhého dílu netrpělivě vyhlíželi její avizovanou třetí část, máte ji zde. Tento rozsáhlý a nadmíru zajímavý text o počátcích hororové literatury nse tímto uzavírá.
Ani dnes nedokážeme logicky či vedecky vysvetliť niektoré javy či udalosti. Nepomáha nám v tom ani náboženstvo. Sú však medzi nami ľudia, ktorí takéto veci zažili, no aby sa nestali terčom posmechu, radšej mlčia. Prípad, ktorý sa odohral v Michigane, patrí do tejto kategórie. To, čo postihlo obyvateľov jedného malého mesta, ukázalo svetu existenciu bytostí horších než nočné mory. Presne takých, o akých je lepšie nikdy v živote nepočuť...