RECENZE: Patricia Briggs: Nocí zlomená (Mercedes Thompson 8)

Článek od: Renata Heitelová - 10.06.2014

V příběhu z amerického Tri-Cities uběhly něco přes dva roky od chvíle, kdy čtenáři poprvé poznali Mercy Thompsonovou, automechaničku se specializací na německá auta, indiánskou míšenku schopnou přeměny v kojota. Za souseda měla vlkodlaka Adama Hauptmana, alfu Smečky columbijského poříčí, a snažila se mu ztrpčovat život. Jenže co se škádlívá...

RECENZE: Patricia Briggs, Spálená mrazem

Článek od: Renata Heitelová - 22.11.2013

Automechanička, kojotí kožoměnec a družka alfy vlkodlačí smečky v Tri-Cities Mercy Thompsonová se už posedmé vrhá hlavou proti zdi. Tentokrát tu zeď tvoří zběhlí vládní agenti, kteří by rádi měli možnost zabíjet vlkodlaky na potkání, a královna prokletých Marsilie, jejíž zbrusu nový Mercedes si bez dovolení vypůjčila svéhlavá Mercedes.

UKÁZKA: Patricia Briggs, Dvojí spravedlnost (Alfa a Omega 3)

Článek od: Anonym - 31.01.2013

Poté, co vlkodlaci vystoupili na veřejnost, si nemohou dovolit špatnou publicitu. Přestupky, které by se v minulosti daly přehlédnout, musí být nyní tvrdě potrestány. Jenže napětí ze špinavé práce, kterou Charles pro otce odvádí, si na něm vybírá krutou daň. Hrozí, že z kata se stane oběť...

UKÁZKA: Patricia Briggs, Štvanice (Alfa a omega)

Článek od: Anonym - 30.05.2012

Anna netušila, že vlkodlaci existují, dokud jedné noci nepřežila krutý útok... a nestala se jedním z nich. Po třech letech na poslední příčce hierarchie smečky se naučila klopit hlavu a nikdy, nikdy nevěřit dominantním vlkům. Pak ale do jejího života vstoupil Charles Cornick, zabiják a syn vůdce všech vlkodlaků v Severní Americe.

LITERATURA: Ceny Akademie, P. Briggs, J. A. Lindqvist a další fantastika na Světě knihy 2012

Článek od: Anonym - 15.05.2012

Tradiční součástí veletrhu Svět knihy je vyhlašování Cen Akademie scifi, fantasy a hororu, které i letos proběhne na tradičním místě a v tradičním čase – od 15.00 do 16.20 ve Velkém sále Střední haly. Akce toho ale pro milovníky fantastiky nabízí o něco víc, včetně vzácných zahraničních hostů Patricie Briggs a Johna Ajvida Lindqista. A hlavně - jedním z témat 18. ročníku je komiks. Propátrali jsme program a vybrali tipy na pořady, které by vás mohly zajímat.

RECENZE: Patricia Briggs, Říční znamení (Mercedes Thompson 6)

Článek od: Lament - 24.01.2012

Svatba hned na začátku, to je věc, která člověka zaskočí. Je nepsaným pravidlem, že drsní hrdinové obojího pohlaví zůstávají svobodní. Mohou randit, mohou mít dokonce stálého partnera, ale nesmí se nechat svázat papíry. Patricia Briggs docela překvapila, že to dopustila tak brzy. Odvaha jí nechybí a chuť plavat proti proudu taky ne.

RECENZE: Patricia Briggs, Stříbrná relikvie (Mercy Thompson 5)

Článek od: Lament - 13.07.2011

I tentokrát tvoří páteř příběhu Patricie Briggsové detektivní zápletka, nicméně je poněkud upozaděna peripetiemi, které se týkají Mercyina osobního života. Dalo by se říci, že autorka se rozhodla vyhovět tajným tužbám svých čtenářek, které už jistě podvědomě volaly po mnohem masivnější dávce informací ze soukromí svých oblíbených chlupáčů.

UKÁZKA: Patricia Briggs, Stříbrná relikvie

Článek od: Anonym - 14.06.2011

Novinka, která vyjde a bude představena čtenářům u příležitosti Letního knižního veletrhu v Ostravě, který se koná dne 17. a 18. června 2011 na ostravském výstavišti Černá louka. Zveme všechny čtenáře k návštěvě stánku nakladatelství Fantom Print, kde si můžou zakoupit oblíbené čtení na dovolenou či prázdniny s výraznou slevou.

RECENZE: Patricia Briggs, Zkřížené hnáty (Mercedes Thompson 4)

Článek od: Lament - 15.02.2011

Čtvrtý díl série o nebojácné automechaničce, která se umí měnit v kojota a přátelí se s vlkodlaky, upírem a některými dalšími fae, nepřináší žádné experimenty ani formou, ani obsahem. Tentokrát nám autorka předkládá přímočarou akční detektivku bez příkras a zástěrek. A to je jeden z důvodů, proč se tento příběh tak skvěle čte a těžko se od něho odtrhávají oči.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - P. Briggs