Soutěž: Bouřková sezóna VYHODNOCENÍ

Článek od: Redakce - 15.12.2014

Znalci a milovníci ságy o Zaklínači Geraltovi se jistě nedali našimi otázkami nijak zaskočit a tudíž věděli, že (nejčastějším) překladatelem, kterého jsme měli na mysli, byl Stanislav Komárek; první povídkou, kde se hlavní hrdina objevil, byl Zaklínač a v seriálu Geralta ztvárnil polský herec Michal Zebrowski. (Mimochodem, taky si po shlédnutí seriálu už neumíte Geralta představit jinak?)

A výherci se stali:

Pavel KRUPIČKA z Chotěboře

Jana HLAVINKOVÁ z Nezamyslic

Adam HOFFMANN z Brna

 

Všem výhercům gratulujeme a přejeme bouřlivé čtení.


Po mnoha letech doufání, modlení a prosení se neuvěřitelné stává skutečností. Na knižní pulty se vrací slavný hrdina Zaklínač polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Představovat Geralta by bylo nejspíš nošením dříví do lesa. Ti starší z nás vyrůstali na jeho literárních dobrodružstvích, ti mladší se určitě setkali s počítačovou hrou. Bouřková sezóna je pro mnohé jedna z nejočekávanějších knih letošního roku a možná i několika posledních let. A podle prvních zpráv se opravdu povedla. Jelikož je pro nás v redakci Zaklínač srdcovou záležitostí, připravili jsme pro vás ve spolupráci s nakladatelstvím Leonardo soutěž o Bouřkovou sezónu. Pokud ji chcete domů, stačí odpovědět na následující tři otázky:

Kdo překládá zaklínačské knihy do češtiny?

Jak se jmenovala první povídka, ve které se Geralt poprvé objevil?

Jaký polský herec ztvárnil Geralta v seriálu/filmu Zaklínač?

 

Svoje odpovědi posílejte do půlnoci 20.11. 2014 na známou emailovou adresu sardensoutez@centrum.cz. Do předmětu uveďte Zaklínač. A nezapomeňte uvést svoje jméno a adresu. 

Komentáře