RECENZE: Přemysl Krejčík, Rochus

Článek od: Rina Vevesi - 29.08.2024

Kočka na obálce a zajímavá anotace slibující transkontinentální jízdu a nebezpečí – už jen tyhle dva aspekty mě donutily po knize sáhnout. Možná to vypadá, že nejsem náročný čtenář, když mi stačilo tak málo, ale opak je pravdou.
Jsem. To, že něco rozečtu, ještě neznamená, že se vždy podaří naplnit vše, co od knihy očekávám. Nicméně Rochus byl opravdu blízko.

RECENZE: Laura Thalassa, Vládce temné oblohy (Handlíř)

Článek od: Jana K. - 27.08.2024

Osobně jsem se celkem bála, aby Vládce hvězdné oblohy nebyl na způsob Půlnočního slunce (Stmívání z pohledu Edwarda Cullena), které bylo tak nudné, že si ani nepamatuju, jestli jsem ho vůbec dočetla, ale moje obavy se naštěstí ukázaly být více než liché. Zhruba dvě stě třicet stran dlouhá novela psaná formou útržků napříč lety se četla naprosto sama.

RECENZE: Jonathan Green, Drákula: Upírova kletba

Článek od: Kamba - 05.08.2024

Jonathan Green je autorem s neskutečně bujnou fantazií. Vybere si do hledáčku nějaký zajímavý imaginativní svět, namíchá jej s dalším, opepří několika easter egy a z výsledné směsi upeče gamebookové dobrodružství. Po Alence z Říše divů, Čaroději ze Země Oz se tentokrát pustil do příběhu hraběte Drákuly.

RECENZE: Rebecca Yarros, Čtvrté křídlo

Článek od: Tereza Kučírková - 29.07.2024

Pokud sledujete knižní influencery, víte, že před nějakou dobou jejich příspěvky ovládlo právě Čtvrté křídlo. Pozornost, kterou si černozlatá kniha zasloužila, se téměř rovnala té, jež obklopovala senzace typu Harry Potter nebo Eragon. Čím si je získala? Proč právě ona ze záplavy fantasy publikací vystoupila do popředí? A dostojí nabytému zájmu?

RECENZE: Gregory A. Douglas, Hnízdo

Článek od: Madla Pospíšilo... - 26.07.2024

Gregory A. Douglas byl pseudonym Eliho Cantora (1913-2006). Cantor vykonával celou řadu rozličných povolání a uměleckých profesí. Byl obchodníkem, ale také spisovatelem, dramatikem, skladatelem a básníkem. Během svého působení v právním oddělení televize CBS se začal věnovat vlastnímu psaní. Své povídky publikoval v mnohých časopisech a získal za ně O‘Brienovu cenu. Psal také samostatné knihy a právě jeho románu Hnízdo, který se stal předlohou pro kultovní film z roku 1988, se budu věnovat v této recenzi.

RECENZE: Kristina Haidingerová, Očistec

Článek od: ena - 25.07.2024

Kto pozná tvorbu Kristíny Haidingerovej vie, že Očistec sú tri knihy „pod jednou strechou“. Romány o Violetoch začala totiž autorka písať už dávnejšie. Prvé dva, Ti nepohřbení a Děti Raumy, vyšli samostatne. Príbeh však bolo treba dokončiť, preto máme teraz v rukách Očistec, ktorý zahŕňa aj tretiu, poslednú knihu o týchto tajomných bytostiach.

RECENZE: Laura Thalassa, Temná harmonie (Handlíř 3)

Článek od: Jana K. - 18.07.2024

Temná harmonie, závěrečný díl trilogie Handlíř (nepočítáme-li dodatečného Vládce temné oblohy vyprávěného z pohledu Desmonda) od americké spisovatelky Laury Thalassy, uzavírá milostný příběh lidské sirény a vílího krále. A jak už to tak bývá, cesta ke konci je občas trnitá – Calliiny sny i celý Jinosvět totiž sužuje nemilosrdný Zloděj duší. Dosud mocné víly přichází o sílu i domovinu, k tomu všemu vstal Desmondův otec z mrtvých. Spřízněné duše tak mají o starosti skutečně postaráno.

RECENZE: Zapadákov, Shuky Medina, 2D

Článek od: Kamba - 24.06.2024

Když jsem se koukal po Klapíkovi, padl můj zrak i na komiksové gamebooky REXhrami vydané pro dospělejší čtenáře. Mezi nimi mě zaujal Zapadákov – ačkoliv trochu staršího data (vyšel v roce 2019), téma starostování malého městečka na Divokém západě rozhodně probudilo mou zvědavost. A tak jsem se do něj pustil.

RECENZE: Graham Masterton, Lesní duch

Článek od: Madla Pospíšilo... - 04.06.2024

Současná Amerika. V lese u skautského tábora je nalezeno patnáct skautů a sedm jejich vedoucích – všichni spáchali sebevraždu. Jeden z mrtvých chlapců je přítelem Sparkyho Wallace, jehož otec Jack vede v Chicagu polskou restauraci. Jack objeví souvislost mezi sebevraždami a smrtí vlastního dědečka, který se zabil v Kampinoském pralese v Polsku, když za druhé světové války bojoval proti nacistům.

RECENZE: Jan Kotouč, Strnadův efekt

Článek od: Madla Pospíšilo... - 15.05.2024

Jeden z mála spisovatelů, kteří se dokáží psaním s přehledem uživit, je Jan Kotouč, autor velice plodný a pracovitý. Před časem jsem od něj četla novelu Příliš blízké setkání a momentálně mám rozečtený military román z alternativní historie Bitva o české země. Nejsem úplně skalní fanda vojenství, ale jeho romány se čtou úplně samy, jsou napsány lehce a svižně, a když loni vyšel Strnadův efekt, bylo mi jasné, že tenhle kousek mi v knihovně prostě chybět nesmí.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Literatura