Obrázek uživatele Aquila

Historie

Členem již
12 let 6 měsíců

Moje příspěvky

Československý fandom vyhlašuje 36. ročník literární soutěže Cena Karla Čapka.

Nový ročník Ceny Karla Čapka se rozbíhá, první příspěvky již se scházejí a další můžete zasílat do uzávěrky 30. listopadu 2013. V letošním vyhlášení jsou některé novinky...

Nemám ráda pošťáky. V půl šesté ráno si jdu lehnout po celonoční práci s tříděním Ceny Karla Čapka a v osm mě tahají z pelechu kvůli dalšímu balíku.

A jako každý rok se na Parconu vyhlašovalo nemálo soutěží. Mezi ty nejprestižnější a nejočekávanější patří Cena Karla Čapka udělovaná ve čtyřech kategoriích...

Chcete vyhrát Mloka, Pulce či jinou obojživelnou havěť? A už jste poslali svůj příspěvek do Ceny Karla Čapka? Ještě ne? Pak máte nejvyšší čas! Uzávěrka je již 30. listopadu a do té doby potřebuju texty skutečně mít.

Československý fandom vyhlásil 31. ročník literární soutěže Cena Karla Čapka a první příspěvky už se scházejí. V článku najdete kompletní propozice a doplňující informace. Zde jen upozorňuji, že do uzávěrky, která je ve středu 30. listopadu 2011 musím veškeré výtisky a soubory již mít v ruce, protože hned pátek 2. prosince zkompletované balíky a vypálená CD vezu porotcům na Fénixcon do Brna. Prosím, počítejte s tím a odešlete své příspěvky včas, případně po Praze je možné si dojednat osobní předání.

Absolutním vítězem letošního ročníku se stal Martin Gilar se svou novelou Zamrzlý vesmír, za kterou mu byla udělena cena Mlok. Vítězné příspěvky v ostatních kategoriích získaly Pulce – za mikropovídku Penzi vezdejší dej nám dnes... ho dostal Ivan Mls, za krátkou povídku Pavouček pro štěstí si ho odnesla Dana Rusková a za povídku Zelené světlo domova Jiří Dluhoš. Nejúspěšnějším nováčkem soutěže a držitelem ceny Skokan se stal Karel Doležal.

Teplé podzimní počasí mate medvědy na Sibiři, kteří místo uléhání k zimnímu spánku slídí po potravě v okolí lidských sídel, pelikáni netáhnou na jih, nýbrž odlétají na sever, jen scifisté se řídí svým kalendářem, podle něhož se blíží čas Miniconu a Fénixconu. A samozřejmě s nimi spojených literárních workshopů naživo.

 

Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množej. Jak jinak si vysvětlit to, že z 37 příspěvků, které mi do Ceny Karla Čapka přišly již čtrnáct dní před uzávěrkou soutěže, jich je téměř dvě třetiny od mně neznámých autorů? Snad jedině tím, že tito nováčci ještě od zkušených matadorů neokoukali zlozvyk posílat své práce na poslední chvíli. Ale pozor – letos by se vám otálení opravdu nemuselo vyplatit!

Stránky