Článek od: Redakce
15.04.2022

Chcete si na chvíli odpočinout od reality? Přijďte na FantastiCon! Akce pro všechny fanoušky fantastiky bude nabitá přednáškami, besedami, hrami, setkání s oblíbenými spisovateli a autory, nakladateli, vývojáři, kreslíři a dalšími odborníky. Deskovky nebo virtuální realita? Máme obojí! Tak oprašte róby, nastartujte rakety, nabruste meče a osedlejte kyberkentaury – FantastiCon v Městské knihovně Beroun se blíží!

277x přečteno
Článek od: Petra Elen Mand...
12.04.2022

Taky vám doma pobíhá princezna Elza, co tancuje a zpívá Let It Go ze známé pohádky Ledové království? Zbožňuje vaše ratolest bohatě ilustrované knížky s přiměřeným množstvím textu tak akorát, aby vám během čtení nedocházel hlas a zároveň jste neusnuli dříve než dítko? Pak zpozorněte.

 

229x přečteno
Článek od: Tereza Kučírková
09.04.2022

Máte rádi superhrdiny? Jak myslíte, že by to vypadalo, kdyby existovali v reálném světě a měli reálné problémy? Co kdyby byli superstars a dělali průšvihy hodné superstars se superschopnostmi. Kdo by se před nimi mohl bránit? O tom nám povypráví sobotní srdcovka - seriál The Boys.

321x přečteno
Článek od: ena
08.04.2022

Prázdnota je pokračovaním ságy Společenství. Obsahuje tri knihy a prvá má názov Sny. Mnohí si svoje nočné videnia vykladajú pomocou snárov, alebo sa radia s médiami a hľadajú v nich skrytý zmysel. No mohli by odrážať aj realitu z inej dimenzie. V srdci našej galaxie sa ukrýva Prázdnota. Nepreniknuteľná, strašná a nebezpečná. Keď sa začne rozpínať, pohlcuje hviezdy ako jednohubky. Nuž a presne z tohto priestoru začali prenikať do snov živých bytostí zvláštne vidiny. Znamenajú hrozbu?

324x přečteno
Článek od: Tereza Zelinová
06.04.2022

Tak jako má Měsíc své fáze, stejně funguje má touha po čtení. Jsou okamžiky novu, kdy nejsem schopna přečíst cokoliv (nov jednou trval dva roky, k čemuž už doufám nikdy nedojde), a na druhou stranu existují dny, kdy bych jen četla a četla.

301x přečteno
Článek od: Redakce
04.04.2022

Na jednom rameni vám sedí anděl a na druhém ďábel. Tihle hoši ví, co je tvrdá dřina, snažit se vás povznést nebo stáhnout do pekla. Tomáš Pašek nám ve své povídce dá nahlédnout do zákulisí pekla a jak jsou všechny dobré činy po zásluze odměněny.

467x přečteno
Článek od: Martin Novák
03.04.2022

V roce 1953 napsal Roald Dahl povídku Velký samočinný sepisovač. Vypráví o vědci, který tvrdí, že pravidla gramatiky se řídí fixními matematickými principy. Na základě poznání těchto principů sestaví stroj – samočinný sepisovač, pomocí kterého může jakýkoli člověk pouhým šlapáním pedálů a pohybem páček vyprodukovat libovolné množství té nejkvalitnější literatury. Nezávisle na vlastním spisovatelově talentu, samozřejmě.

457x přečteno
Článek od: Jan Křeček
02.04.2022

Přibližně před rokem a měsícem to začalo. Roční série tweetů s plánem o rok později vše publikovat, abychom zjistili, čím jsme před rokem žili. Tady je druhý díl z dvanácti.

300x přečteno
Článek od: Martin Novák
31.03.2022

Když se mi do rukou dostala první česky vydaná sbírka povídek americké autorky Lucy Taylor, Vztek a další příběhy, neměl jsem veliká očekávání. Kniha nás prý přesvědčí, že autorka patří mezi nejlepší hororové spisovatele současnosti. Přesto jsem ji otvíral s předsudkem, s jakým se stavím k většině hororů, které se na nás poslední dobou valí ze všech stran (a projekčních pláten) po tunách:

891x přečteno
Článek od: Jana K.
28.03.2022

Jestli někdo umí čtenáře navnadit, překvapit, způsobit chvilkový zkrat mozkových buněk – či mu dokonce přivodit pocit, jestli se náhodou nezbláznil –, tak je to rozhodně Tamsyn Muirová, novozélandská autorka série Zapečetěná hrobka.

390x přečteno
Článek od: Filip Roháč
26.03.2022

Filmová srdcovka nemusí být oscarový biják. Občas stačí, abyste se dívali na film a opakovali si: "Cože? Co se děje?" Tohle je jedna z nich. O bizáru John na konci umře se rozepsal Filip Roháč.

370x přečteno
Článek od: frankie
25.03.2022

Jack Rozparovač, Jack the Ripper, nevyřešené vraždy, temné tajemno vzbuzující děs. To napadne každého. Paradoxně se možná jedná o známější postavu, než jakou je královna Viktorie.

376x přečteno
Článek od: Redakce
23.03.2022

Pořadatelé Comic-Con Prague 2022 prozradili další hvězdná jména, účast jim potvrdili herci Hatie Hayridge, Cary-Hiroyuki Tagawa nebo Tony Amendola, komiksový tvůrce James O'Barr a spisovatel Kevin J. Anderson. Třetí ročník festivalu popkultury proběhne v termínu od 22. do 24. dubna 2022 v pražském O₂ universu.

436x přečteno
Článek od: Redakce
20.03.2022

Barbora Vrobelová o sobě tvrdí, že je pisálek, miluje fantastiku a jednou prý tu knihu napíše. Tentokrát je to sardenský Nedělník o tom, jak (ne)důležité je míti talent.

1300x přečteno
Článek od: Marek Mika
18.03.2022

Komiksu Nanits chronicles od dvojice Kaločai–Petrus jsem po pár stranách zcela propadl. A to jsem původně dle obálky očekával jen další vodopád barviček, jemuž bude chybět ta potřebná temnota. Mýlil jsem se. A mýlil jsem se rád.

336x přečteno
Článek od: Redakce
16.03.2022

Strhující akční sci-fi jako stvořená pro fanoušky Davida Webera, Jacka Campbella a Johna Scalziho!

Nakladatelství Mystery Press příští rok vydá čtvrtou knihu cyklu UTSS Salamis, román V mrtvé zóně.

1311x přečteno
Článek od: Jan Křeček
14.03.2022

Které knihy z roku 2021 naši respondenti nejčastěji jmenovali? Kdo „vyhrál“? Které texty by určitě neměly uniknout vaší pozornosti? Přinášíme výsledky ankety Kniha roku Sardenu 2021.

1673x přečteno
Článek od: Jan Křeček
13.03.2022

Pravidelná anketa Kniha roku Sardenu má za sebou další ročník. V článku najdete komentáře všech respondentů (kterým moc děkujeme!) a s nimi i možnost přidat do svého seznamu knih k přečtení tituly, které vám třeba unikly. Žebříček nejčastěji jmenovaných knih zveřejníme další den.

841x přečteno
Článek od: Tereza Kadečková
12.03.2022

Všichni mají nějakou tu svou filmovou srdcovku. Není nic lepšího, než se o ni podělit. Sobotní filmová srdcovka je novou rubrikou ve stylu Čteme si, kde vám redaktoři a nadšení diváci představí své oblíbené filmy a seriály. Známé, obskurní, staré, a nebo úplně nové jako v případě The Batman, o kterém píše Tereza Kadečková.

583x přečteno
Článek od: ena
11.03.2022

Oči sú vraj oknom do duše. Čím je potom zrkadlo? Oknom do ďalšieho sveta či vesmíru? Možnože iba spája náš svet so svetom niekoho iného, temného, zlého, kto čaká na príležitosť, aby sa mohol vrátiť a pomstiť sa.

489x přečteno